Sort by

Andrea has logged 64 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★½
Edit this entry  
31
Feast

Feast

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Ballad of Nessie

The Ballad of Nessie

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
Tick Tock Tale

Tick Tock Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
How to Hook Up Your Home Theater

How to Hook Up Your Home Theater

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Lorenzo

Lorenzo

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Henry

John Henry

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Superman II

Superman II

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Balto

Balto

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Road Within

The Road Within

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Commuter

The Commuter

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Asteria

Asteria

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Happy End

Happy End

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
The Head Vanishes

The Head Vanishes

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Once Upon a Line

Once Upon a Line

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Indice 50

Indice 50

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Pear Cider and Cigarettes

Pear Cider and Cigarettes

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blind Vaysha

Blind Vaysha

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Chappie

Chappie

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Pearl

Pearl

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Accountant

The Accountant

2016
×
½
Read the review Edit this entry