• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★★

  • The Twins

    ★★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Long Toast

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Amour

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Stunt Double

  • The Old Guard

    ★★

  • Into the Unknown: Making Frozen II

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

  • Extraction

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • The Main Event

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½