Sort by

caleb :) has logged 101 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Common Touch

The Common Touch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Knock at Night

A Knock at Night

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bicycle Chain

Bicycle Chain

×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Michael

Michael

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Town

The Town

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
05
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Into the Unknown: Making Frozen II

Into the Unknown: Making Frozen II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Super 8

Super 8

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Main Event

The Main Event

2020
×
Read the review Edit this entry