• Mayor Pete

  • The North Water

    ★★★★½

  • The Souvenir Part II

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • City Hall

    ★★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • The King

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • Museum Town

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Running with Beto

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Outlaw King

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Peterloo

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • A Very English Scandal

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

    ★★★

  • To the Ends of the World

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Elvis Presley: The Searcher

  • Andre the Giant

  • The Red Tree

    ★★★

  • Black '47

    ★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Phantom Thread

  • Godless

  • 89

  • Sad Hill Unearthed

  • The Vietnam War

  • Journey's End

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Lean on Pete

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

  • Oh, Hello on Broadway

  • Becoming Cary Grant

  • Bombshell: The Hedy Lamarr Story

  • Five Came Back

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Rumble: The Indians Who Rocked the World

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Lost City of Z

  • Denial

  • 13th