Christopher has logged 351 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hud

Hud

1963
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Never Say Goodbye

Never Say Goodbye

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★
Edit this entry  
21
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Godfathers

Three Godfathers

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Sky

The Big Sky

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Museum Town

Museum Town

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sign of the Pagan

Sign of the Pagan

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Smiling Lieutenant

The Smiling Lieutenant

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fastest Gun Alive

The Fastest Gun Alive

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Dream Is Yours

My Dream Is Yours

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Snake Pit

The Snake Pit

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Holiday

Holiday

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mark of Zorro

The Mark of Zorro

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Freshman

The Freshman

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Flesh and the Devil

Flesh and the Devil

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Woman's Secret

A Woman's Secret

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Horizon

Lost Horizon

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Secret of Convict Lake

The Secret of Convict Lake

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Past

The Dark Past

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Gentleman Jim

Gentleman Jim

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tennessee's Partner

Tennessee's Partner

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cobweb

The Cobweb

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night of Counting the Years

The Night of Counting the Years

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Woman on the Run

Woman on the Run

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Best Man

The Best Man

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harriet Craig

Harriet Craig

1950
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Killers

The Killers

1964
×
★★★½
Edit this entry