Chris has logged 85 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Countdown

Countdown

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Night Killer

Night Killer

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry