RSS feed for Zoltán
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Man from Earth: Holocene

The Man from Earth: Holocene

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★½
Edit this entry  
12
Newness

Newness

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Measure of a Man

The Measure of a Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Martin

Martin

1978
×
★★★
Edit this entry  
28
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Well

Well

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
30
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
28
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Results

Results

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Opera

Opera

1987
×
★½
Edit this entry  
18
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Vice Versa

Vice Versa

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nasty Baby

Nasty Baby

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Edit this entry  
28
My Life Directed by Nicolas Winding Refn

My Life Directed by Nicolas Winding Refn

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Edit this entry