Tooley has logged 22 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bert Kreischer: The Machine

Bert Kreischer: The Machine

2016
×
Edit this entry  
24
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
20
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry