Tooley has logged 17 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Relic

Relic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sister of the Groom

Sister of the Groom

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pink Floyd: Live at Pompeii

Pink Floyd: Live at Pompeii

1972
×
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry