• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ½

  • The Undoing

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • A Christmas Carol

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½