Christian has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Only the Lonely

Only the Lonely

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big

Big

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
August Rush

August Rush

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry