• Lightyear

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Zog and the Flying Doctors

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Looking for Magical Doremi

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Underwater

  • The Snail and the Whale

    ★★★★

  • The Tiger Who Came to Tea

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 21 Bridges

  • Primal

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★½

  • SpongeBob's Big Birthday Blowout

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • In Search of Darkness

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Missing Link

  • Shazam!

    ★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Greener Grass

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Doctor Who: Resolution

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Zog

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★