• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Safety

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Hamilton

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½