ctsearles has logged 77 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Big Man

Little Big Man

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Edit this entry  
30
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coraline

Coraline

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Farthest

The Farthest

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry