• Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Dog

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • No Time to Die

  • Dune

    ★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Avengement

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Chernobyl

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★

  • Cameron Esposito: Rape Jokes

    ★★★★

  • Climax

  • Ready Player One

  • Death Wish

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • The Commuter

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Last Flag Flying

  • The Vietnam War

    ★½

  • Downsizing

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • American Made

    ★★★★

  • Detroit

    ★★

  • Dunkirk

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Baywatch

    ★½

  • The Wall

    ★★★★

  • The Circle

    ★★

  • Get Me Roger Stone

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Louis C.K. 2017

    ★★★

  • Ghost in the Shell

  • Baby Driver

    ★★

  • Jerrod Carmichael: 8

    ★★★½

  • Win It All

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Strong Island

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Mudbound

    ★★

  • The Big Sick

    ★★

  • Sleepless

    ★½

  • Laurie Kilmartin: 45 Jokes About My Dead Dad

    ★★★