Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eingeschlossene Gesellschaft

Eingeschlossene Gesellschaft

2022
×
★★
Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Velvet Queen

The Velvet Queen

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wunderschön

Wunderschön

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Edit this entry  
01
2040

2040

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rescue

The Rescue

2021
×
Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry