Sort by

Cuff has logged 528 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Everest

Everest

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crimewave

Crimewave

1985
×
Read the review Edit this entry  
07
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Futurama: Into the Wild Green Yonder

Futurama: Into the Wild Green Yonder

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harsh Times

Harsh Times

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Futurama: Bender's Game

Futurama: Bender's Game

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry