• Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Lightyear

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

  • Cinderella

    ½

  • The Card Counter

    ★½

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Moxie

    ½

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Victor in Paradise

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • The Perfect Date

  • Us

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Equalizer 2

  • Uncle Drew

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • Death Note

    ½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Little Evil

    ★½