• The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Jungle Cruise

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • Saint-Narcisse

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Donbass

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★

  • Zama

    ★★★★½

  • Let the Sunshine In

    ★★★★½

  • Assholes

    ★★★★½

  • Nocturama

    ★★★★½

  • Elle

    ★★★★½

  • Love & Friendship

    ★★★★½

  • Wiener-Dog

    ★★★★½

  • Blackhat

    ★★★★

  • Force Majeure

    ★★★★

  • Welcome to New York

    ★★★★

  • Bastards

    ★★★★

  • I'm So Excited!

    ★★★

  • Tricked

    ★★★½

  • Resident Evil: Retribution

    ★★★★

  • Passion

    ★★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • House of Tolerance

    ★★★★★

  • Play

    ★★★½

  • Unstoppable

    ★★★★

  • MacGruber

    ★★★½

  • Bluebeard

    ★★★★

  • White Material

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Death Proof

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Planet Terror

    ★★★½

  • Smiley Face

    ★★★½

  • Déjà Vu

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Inland Empire

    ★★★★

  • Miami Vice

    ★★★★½

  • Them

    ★★★½