• Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Amigo Secreto

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Double Dad

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • So•nho

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Summer of 85

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Becky

    ★★★

  • Morfoses

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½