Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
El Topo

El Topo

1970
×
★★★
Edit this entry  
24
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★
Edit this entry  
22
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★½
Edit this entry  
18
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Coffee with Cinnamon

Coffee with Cinnamon

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry