• Bo Burnham: Inside

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Bad Trip

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Angel of Death 3D

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Call

    ★★★

  • Soul

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • beta sessions (holophrasis.exe)

  • Another Round

    ★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★½

  • In My Room

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Showtime

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Hamilton

  • A Dog That Smokes Weed

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Days

    ★★★

  • Marilyn

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Little Women

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • Duck Duck

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • The Fall

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Signal 8

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • No Crying at the Dinner Table

  • Hustlers

    ★★★★

  • Dream Journal 2016–2019

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Egg

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Delphine