jen has logged 18 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
There's Only One Sun

There's Only One Sun

2007
×
★★
Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trypps #7 (Badlands)

Trypps #7 (Badlands)

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry