cupofcoffinjoe has logged 268 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
School on Fire

School on Fire

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Navy vs. the Night Monsters

The Navy vs. the Night Monsters

1966
×
★★★
Edit this entry  
29
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Supernatural

Supernatural

1933
×
★★★
Edit this entry  
29
If I Had a Million

If I Had a Million

1932
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Replicas

Replicas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
For a Cop's Hide

For a Cop's Hide

1981
×
★★★
Edit this entry  
25
Lady in the Death House

Lady in the Death House

1944
×
★★½
Edit this entry  
24
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fear in the Night

Fear in the Night

1947
×
★★
Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gehenna: Where Death Lives

Gehenna: Where Death Lives

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Looming Storm

The Looming Storm

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sunshine Makers

The Sunshine Makers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The 12th Man

The 12th Man

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Extraordinary Mission

Extraordinary Mission

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death Comes at High Noon

Death Comes at High Noon

1964
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jajo

Jajo

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Snowflake

Snowflake

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Calibre

Calibre

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Baby's Room

The Baby's Room

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dangan Runner

Dangan Runner

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Malatesta’s Carnival of Blood

Malatesta’s Carnival of Blood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Astral

Astral

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Xưởng 13

Xưởng 13

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cry

Cry

×
★★
Read the review Edit this entry