cupofcoffinjoe has logged 36 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freehold

Freehold

2017
×
★★
Edit this entry  
30
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gemini

Gemini

2017
×
★★
Edit this entry  
29
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mon Mon Mon Monsters

Mon Mon Mon Monsters

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Love & Saucers

Love & Saucers

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Dinner with Hervé

My Dinner with Hervé

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prodigy

Prodigy

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Death Kiss

Death Kiss

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Malicious

Malicious

2018
×
Edit this entry  
20
Seven in Heaven

Seven in Heaven

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
November

November

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
She-Wolf of London

She-Wolf of London

1946
×
★½
Edit this entry  
13
The Mummy's Curse

The Mummy's Curse

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★
Edit this entry  
12
House of Dracula

House of Dracula

1945
×
★★½
Edit this entry  
10
Death Race: Beyond Anarchy

Death Race: Beyond Anarchy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
There's Always a Price Tag

There's Always a Price Tag

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Water

Black Water

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don’t Leave Home

Don’t Leave Home

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Edit this entry