• Boomerang!

    ★★★

  • Terror in a Texas Town

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Island of the Fishmen

    ★★★★★

  • Billion Dollar Brain

    ★★★

  • Funeral in Berlin

    ★★★★

  • The Ipcress File

    ★★★★½

  • Game Over

    ★★★★

  • An Angel for Satan

    ★★

  • Free Hand for a Tough Cop

    ★★★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • Looper

    ★★★★

  • Three Men to Destroy

    ★★★★

  • Hunter Will Get You

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • The Professional

    ★★★★