Sort by

cookie has logged 142 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
27
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
12 Rounds 3: Lockdown

12 Rounds 3: Lockdown

2015
×
Edit this entry  
02
Little

Little

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Akeelah and the Bee

Akeelah and the Bee

2006
×
★★
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
Edit this entry  
08
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
Edit this entry  
06
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
Edit this entry  
05
The Weekend Murders

The Weekend Murders

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
Edit this entry  
02
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
Edit this entry  
01
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Your Girlfriend

Your Girlfriend

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★½
Edit this entry  
02
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★½
Read the review Edit this entry