Sort by

cookie has logged 17 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
High and Low

High and Low

1963
×
★★★½
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry