• Spider-Man: No Way Home

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Black Island

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • No Man of God

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Naked Singularity

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Crime Scene

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Rental

  • The King of Staten Island

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Hollywood

  • The Willoughbys

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

  • Brahms: The Boy II

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Gretel & Hansel

  • Nine Days

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • The Grudge

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker