curlyfr_y has logged 196 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nikki Glaser: Bangin'

Nikki Glaser: Bangin'

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry