• Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • Moon Knight

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • New York Ninja

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Val

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Sharks of the Corn

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Fatale

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Black Christmas

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Black and Blue

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★