Curtis has logged 47 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hulk

Hulk

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gate

The Gate

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rad

Rad

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Immortals

Immortals

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
North Shore

North Shore

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
ATM

ATM

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry