Sort by

Cusack has logged 1,009 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Analyze That

Analyze That

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Promotion

The Promotion

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Friday

Black Friday

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Persona

Persona

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Clean

Clean

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beta Test

Beta Test

2016
×
★½
Read the review Edit this entry