CusCus85 has logged 83 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casper

Casper

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Congo

Congo

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dope

Dope

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Voices

The Voices

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Face of Love

The Face of Love

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Six Degrees of Separation

Six Degrees of Separation

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry