RSS feed for xi ni
  • Ad Astra

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • mid90s

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • Like Crazy

    ★★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Enter the Void

    ★★★

  • Dogtooth

    ★★★★

  • Babel

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • 28 Days Later

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★★

  • Pitch Black

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • Girl, Interrupted

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★★