Sort by
  • Closing Time

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★★

  • Shotgun Wedding

    ★★★★★

  • Raymond & Ray

    ½

  • The Menu

    ½

  • Causeway

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Easter Sunday

  • Nope

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Jurassic World Dominion

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Home Team

    ½

  • Something in the Dirt

    ★★★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Deep

  • After Yang

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • False Positive

    ★★★★★

  • Awake

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Plan B

    ★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • The Innocent

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Sisyphus

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Land

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ½

  • The Third Day

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Minor Premise

  • Tenet

  • An American Pickle

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Nine Days

    ★★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • On the Record

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Klaus

    ★★