Sort by

Liz Maupin has logged 99 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Land

Land

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
9/21/21

9/21/21

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sisyphus

Sisyphus

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anon

Anon

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Signal

The Signal

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mirage

Mirage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seven in Heaven

Seven in Heaven

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deep

Deep

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Awake

Awake

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Cleanin' Up the Town: Remembering Ghostbusters

Cleanin' Up the Town: Remembering Ghostbusters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Betting on Zero

Betting on Zero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mask

The Mask

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
False Positive

False Positive

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Turbo Charged Prelude for 2 Fast 2 Furious

The Turbo Charged Prelude for 2 Fast 2 Furious

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Plan B

Plan B

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry