Sort by

Liz Maupin has logged 39 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
25
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Closing Time

Closing Time

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wild

Wild

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stripes

Stripes

1981
×
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
18
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Team

Home Team

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minor Premise

Minor Premise

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry