• Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Through My Window

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Coming Out

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • The Nun

    ★★★

  • The Bromley Boys

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Army of One

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Sausage Party

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • Dope

    ★★★★

  • Pride

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Maleficent

    ★½

  • Mommy

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • What If

    ★★★★

  • Como todas las mañanas

    ★★★½

  • Django Unchained

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • It's Kind of a Funny Story

    ★★★★

  • Batman: Under the Red Hood

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Milk

    ★★★★

  • Pineapple Express

    ★★★

  • The Comebacks

    ½

  • Juno

    ★★★★

  • Superbad

  • Death Proof