• Crimes of the Future

  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

  • RX Pizza

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternal Beach

  • Wasteland No. 3: Moons, Sons

    ★★★★½

  • Ferny & Luca

    ★★★★★

  • The Pill

  • The Afterlight

    ★★★★★

  • Home When You Return

  • I Want to Talk About Duras

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • The Hand of God

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Libertad

    ★★★★

  • Juju Stories

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • Vortex

  • France

    ★★★★½

  • Marx Can Wait

  • In Front of Your Face

    ★★★★½

  • Casablanca Beats

    ★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★

  • Futura

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Murina

  • A Chiara

    ★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Cow

    ★★★★

  • The Velvet Queen

    ★★

  • The Velvet Underground

  • Rehana Maryam Noor

  • Between Two Worlds

    ★★

  • Annette

    ★★★★★

  • The Story of Film: A New Generation

  • June July

  • Queen of Glory

    ★★★½

  • In the Heights

  • Zack Snyder's Justice League

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★½

  • Introduction

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Pretend It's a City

  • Education

    ★★★★

  • Uncovering The Naked City

  • Brown Thrasher

    ★★★★½

  • Cinetracts '20

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Still Processing

  • David Byrne's American Utopia

  • The Inheritance

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Unapologetic

  • Minamata Mandala

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods