Sort by

Carlos has logged 22 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Three-Sided Mirror

The Three-Sided Mirror

1927
×
★★★
Edit this entry  
29
Ménilmontant

Ménilmontant

1926
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
Read the review Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
26
At Berkeley

At Berkeley

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Spook Sport

Spook Sport

1940
×
Edit this entry  
19
Creed

Creed

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
The Bed Sitting Room

The Bed Sitting Room

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Search for Beauty

Search for Beauty

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How I Won the War

How I Won the War

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cut Piece

Cut Piece

1965
×
Edit this entry  
09
Bleak Street

Bleak Street

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready to Wear

Ready to Wear

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bleak Street

Bleak Street

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry