Carlos has logged 28 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Man's Favorite Sport?

Man's Favorite Sport?

1964
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
They Drive by Night

They Drive by Night

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Be Pretty and Shut Up!

Be Pretty and Shut Up!

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Edit this entry  
25
1900

1900

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Graduation

The Graduation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
20
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Golden Eighties

Golden Eighties

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Oedipus Rex

Oedipus Rex

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
11
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Landlord

The Landlord

1970
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Hawks and Sparrows

Hawks and Sparrows

1966
×
★★★
Edit this entry  
09
Portrait of Jennie

Portrait of Jennie

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dinner at Eight

Dinner at Eight

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Gospel According to Matthew

The Gospel According to Matthew

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Love Meetings

Love Meetings

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry