RSS feed for Chris

Chris has logged 28 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
No Such Thing

No Such Thing

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
Vic

Vic

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Baby Boy

Baby Boy

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stan Brakhage Exits the Cinema and Enters the Light of Day

Stan Brakhage Exits the Cinema and Enters the Light of Day

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silver Jew

Silver Jew

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Goods: Live Hard, Sell Hard

The Goods: Live Hard, Sell Hard

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Go Go Tales

Go Go Tales

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Intruder

The Intruder

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday Night

Friday Night

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Raja

Raja

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fidelity

Fidelity

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Day the Ponies Come Back

The Day the Ponies Come Back

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saltimbank

Saltimbank

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Lake

A Lake

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
24 City

24 City

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
White Material

White Material

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Captive

The Captive

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Company

The Company

2003
×
★★★★
Edit this entry