RSS feed for Chris

Chris has logged 39 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Older Brother, Younger Sister

Older Brother, Younger Sister

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stress Scars & Pleasure Wrinkles

Stress Scars & Pleasure Wrinkles

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tender Fictions

Tender Fictions

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
“X”

“X”

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sanctus

Sanctus

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Still Point

Still Point

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Optic Nerve

Optic Nerve

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dream Age

Dream Age

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Women’s Rites or Truth is the Daughter of Time

Women’s Rites or Truth is the Daughter of Time

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jane Brakhage

Jane Brakhage

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vever (For Barbara)

Vever (For Barbara)

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Place Mattes

Place Mattes

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Our Trip

Our Trip

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pools

Pools

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bent Time

Bent Time

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Available Space

Available Space

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Schizy

Schizy

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Psychosynthesis

Psychosynthesis

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Audience

Audience

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Multiple Orgasm

Multiple Orgasm

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Superdyke

Superdyke

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Menses

Menses

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sisters!

Sisters!

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Was/I Am

I Was/I Am

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evidentiary Bodies

Evidentiary Bodies

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Women I Love

Women I Love

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vital Signs

Vital Signs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sync Touch

Sync Touch

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
No No Nooky T.V.

No No Nooky T.V.

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Double Strength

Double Strength

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dyketactics

Dyketactics

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Medea

Medea

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oh, Woe Is Me

Oh, Woe Is Me

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
India Song

India Song

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Goods: Live Hard, Sell Hard

The Goods: Live Hard, Sell Hard

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry