Chris has logged 130 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
On the Society File of Shanghai

On the Society File of Shanghai

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The First Error Step

The First Error Step

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mister America

Mister America

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Laughing Alligator

The Laughing Alligator

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Poet on a Business Trip

Poet on a Business Trip

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jimi Hendrix Experience : Live In Maui

Jimi Hendrix Experience : Live In Maui

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Life of Crime 2

Life of Crime 2

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
One Year in a Life of Crime

One Year in a Life of Crime

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Trial

The Trial

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Congratulations Debby

Congratulations Debby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Introducing: Bobby.

Introducing: Bobby.

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Serpents of the Pirate Moon

Serpents of the Pirate Moon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Still Life (Betamale)

Still Life (Betamale)

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Statues Hardly Ever Smile

Statues Hardly Ever Smile

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terminal Bar

Terminal Bar

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death of a Salesman

Death of a Salesman

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Werewolf of Washington

The Werewolf of Washington

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aloha

Aloha

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jay Sebring...Cutting to the Truth

Jay Sebring...Cutting to the Truth

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nationality: Immigrant

Nationality: Immigrant

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elaine: A Story of Lost Love

Elaine: A Story of Lost Love

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chroma

Chroma

1974
×
Read the review Edit this entry  
05
At Sundance

At Sundance

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Escapes

Escapes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jacka Spades

Jacka Spades

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Belfast, Maine

Belfast, Maine

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nothing Lasts Forever

Nothing Lasts Forever

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Wrongs 8245–8249 & 117

My Wrongs 8245–8249 & 117

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life and Freaky Times of Uncle Luke

Life and Freaky Times of Uncle Luke

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life and Freaky Times of Uncle Luke

Life and Freaky Times of Uncle Luke

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Abigail's Party

Abigail's Party

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Strange Wilderness

Strange Wilderness

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Smell of Us

The Smell of Us

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Being Human

Being Human

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Soft Film

Soft Film

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Rose Gold

Rose Gold

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry