RSS feed for Chris

Chris has watched 111 thrillers.

  • Gemini Man

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • Paul Sanchez is Back!

    ★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Thirst Street

    ★★½

  • Mississippi Grind

    ★★★

  • Queen of Earth

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

    ★★★

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • Bastards

    ★★★

  • The Raid

    ★½

  • Vanilla Sky

    ★★★½

  • Suicide Club

    ★★★½

  • Baby Boy

    ★★★★½

  • Cure

    ★★★★

  • Crash

    ★★★½

  • Johnny Mnemonic

    ★★★½

  • The Invincibles

    ★★★★

  • Nadja

    ★★★½

  • Amateur

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • In the Mouth of Madness

    ★★★★

  • Body Snatchers

    ★★★

  • Equinox

    ★★★★

  • Dust Devil

    ★½

  • Mortal Thoughts

    ★★★★

  • Hardware

    ★★

  • King of New York

    ★★★★★

  • Blue Steel

    ★★★★½

  • Love at Large

    ★★★★

  • Cat Chaser

  • The Cat

    ★★★★

  • Prison on Fire

    ★★★½

  • Rampage

    ★★★★½

  • City on Fire

    ★★★★

  • Crawlspace

    ★★★½

  • Heat

    ★★★★

  • Runaway Train

    ★★★½

  • To Live and Die in L.A.

    ★★★★

  • Crimes of Passion

    ★★★½

  • The Inside Man

    ½

  • Fear City

    ★★★

  • The Dead Zone

    ★★★★

  • Brainstorm

    ★★★½

  • Breathless

    ★★★½

  • Vigilante

    ★★★★½

  • 48 Hrs.

    ★★★★

  • Tenebre

    ★★★★½

  • Butcher, Baker, Nightmare Maker

    ★★★½

  • Prince of the City

    ★★★★

  • Blow Out

    ★★★

  • Nighthawks

    ★★★★

  • Altered States

    ★★★

  • Gloria

    ★★★

  • Winter Kills

    ★★★

  • Flesh Color

  • Eyes of Laura Mars

    ★★★½

  • Remember My Name

    ★★★★

  • The Deep

    ★★★½

  • The Last Wave

    ★★★

  • Carrie

    ★★★★½

  • Deadly Hero

    ★★

  • Gone in 60 Seconds

    ★★½

  • Mr. Majestyk

    ★★