Cole has logged 35 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Croupier

Croupier

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Rabies

Rabies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
PlayTime

PlayTime

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Edit this entry  
19
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Edit this entry  
13
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fletch

Fletch

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Alexandra's Project

Alexandra's Project

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Breaker Morant

Breaker Morant

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry