• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Moonshot

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Infinite

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • The Vault

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Locked Down

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • A Christmas Exchange

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Time for Us to Come Home for Christmas

    ★★★

  • Godmothered

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★