Sort by

Charles has logged 28 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★½
Edit this entry  
23
Highlander

Highlander

1986
×
★½
Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
ATL

ATL

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Edit this entry  
15
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Edit this entry