céline has logged 389 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Rumble

Rumble

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Black Friday

Black Friday

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Name

My Name

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Deep House

The Deep House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Stuck Together

Stuck Together

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Intrusion

Intrusion

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry